Jezuitské koleje jsou dominantní objekty v každém místě. V minulosti měly velký význam pro vzdělanost, kulturu. V době svého vzniku a z dnešního pohledu to byly velké developerské projekty, zpravidla nahrazovaly zástavbu měšťanských domů a dávaly městům novou dimenzi.
Rozhodnutím papeže Klementa XIV. v polovině 18. století byl Jezuitský řád zrušen a mnohé objekty ducha a vzdělanosti byly následně po dlouhé období využívány zpravidla pro armádu. V Čechách nic neobvyklého.
Se sametem se otevřely dveře též návratu renesance do renesančních objektů. Jeden z významných jezuitských objektů, kolej na 15. poledníku v Jindřichově Hradci směřuje cílevědomě k renesanci . Tento prvek byl zakontven ve městě zřízením University, nyní jediná mimopražská fakulta VŠE.
Renesance renesančního objektu jako by navazovala na obrodu ducha města. Jezuitská kolej v Jindřichově Hradci je po zámku nejrozsáhlejší stavbou ve městě, je v majetku Města Jindřichův Hradec.
Záměrem je navrácení objektu k jeho původnímu poslání, navázat na linii vzdělávání, zřízení stálé expozice fotografické techniky ve spolupráci s Národním technickým muzeem a vybudování restaurátorského pracoviště, vybudovat depozitáře na ploše cca 2000 m2, představovat fotografické soubory věnované obrazovým a tématickým celkům, k tématům připravovat sympozia.
Hlavní ideou Národního muzea fotografie je vytvoření Centrum fotografie a moderních médií. V tom jsou též styčné prvky spolupráce s fakultou managementu. V tomto spojení dostává město opět novou dimenzi, nového ducha a náboj. A tak byl projekt a objekt představen Její Excelenci, Valerii Raymond, velvyslankyni Kanady v ČR při její návštěvě regionu České Kanady.
Dvoudenní návštěva regionu byla uskutečněna na pozvání Agentury Česká Kanada. Byla vyjádřením podpory vztahů vytvářených v oblasti akademické, obchodní, kulturní a společenské mezi Kanadou a Českou Kanadou prostřednictvím iniciativ Agentury Česká Kanada ve prospěch a k podpoře rozvoje regionu.